Bieszczady mój wybór - po jakie licho :)

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? To słynne powiedzenie zaczęło kilka lat temu żyć własnym życiem i pojawiało się niemal wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy użyto go po raz pierwszy, choć istnieje wiele wersji na ten temat. Niemniej Bieszczady stały się symbolem odpoczynku, harmonii i wytchnienia, tak bardzo potrzebnych w dzisiejszych czasach ciągłego pędu i zabiegania. Jawią się one jako oaza spokoju i wyciszenia. Dodając do tego możliwość podziwiania pięknych widoków gór wydaje się to być raj na ziemi. A może by tak rzucić wszystko i naprawdę wyjechać w Bieszczady? Co nas tam czeka?

Jezioro Solińskie to fantastyczne miejsce na odpoczynek

Świetne warunki noclegowe, domek w zacisznej okolicy ze wspaniałym widokiem na jezioro i kominkiem, przy którym można się ogrzać, a także możliwość zakosztowania odpoczynku na łonie natury to niewątpliwie uroki tego miejsca. Jest to także doskonała baza wypadowa dla osób uwielbiających piesze wycieczki. Jezioro Solińskie stanowi również genialny kompromis dla par, z których jedna z osób jest miłośnikiem gór, a druga kocha relaksować się nad wodą.

Agroturystyka, zwiedzanie zabytków, czyli za czym tak naprawdę tęsknimy?

W czasach, gdy możliwość podróżowania została mocno ograniczona, podobnie jak kontakty międzyludzkie, najbardziej zaczęliśmy tęsknić za interakcją z drugim człowiekiem. Tą sposobność oferowała agroturystyka, gdyż gospodarstwa agroturystyczne prowadzone przez rozmownych właścicieli to nie tylko miejsca, które zapewniają odpoczynek w spokojnej okolicy, ale także wspaniała okazja do poznania ciekawych ludzi z nieznanych rejonów. Bieszczady słyną ze swojej gościnności, a także z pięknych górskich widoków. Jednak to nie są jedyne zalety tego pasma górskiego. Mało kto wie, że oferuje ono wiele wspaniałych zabytków wartych odwiedzenia między innymi Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie czy Cerkiew w Łopience. Urlop w Bieszczadach to wspaniały pomysł, by odpocząć w malowniczej okolicy np. W letniskowym drewnianym domku ze wszystkimi udogodnieniami i zaczerpnąć trochę orzeźwiającego górskiego powietrza.

2021-05-11 10:37 181

Inne artykuły

Bieszczadzki Zdrowotny Tytoń

Bieszczadzki Zdrowotny Tytoń

Porady

Zdrowotny Bieszczadzki Tytoń Zioła nie tylko do parzenia herbatki ale i zastępujących tytoń. Niektóre rośliny rosnące w Bieszczadach po usu

Kursy zimowe - Bieszczadzka Kolejka Leśna

Kursy zimowe - Bieszczadzka Kolejka Leśna

Nowinki

Kursy zimowe na trasie Majdan-Balnica-Majdan będą odbywały się w środy i soboty od 15 stycznia do 22 lutego. Odjazd ze stacji w Majdanie o god