Bieszczady mój wybór - po jakie licho :)

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? To słynne powiedzenie zaczęło kilka lat temu żyć własnym życiem i pojawiało się niemal wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy użyto go po raz pierwszy, choć istnieje wiele wersji na ten temat. Niemniej Bieszczady stały się symbolem odpoczynku, harmonii i wytchnienia, tak bardzo potrzebnych w dzisiejszych czasach ciągłego pędu i zabiegania. Jawią się one jako oaza spokoju i wyciszenia. Dodając do tego możliwość podziwiania pięknych widoków gór wydaje się to być raj na ziemi. A może by tak rzucić wszystko i naprawdę wyjechać w Bieszczady? Co nas tam czeka?

Jezioro Solińskie to fantastyczne miejsce na odpoczynek

Świetne warunki noclegowe, domek w zacisznej okolicy ze wspaniałym widokiem na jezioro i kominkiem, przy którym można się ogrzać, a także możliwość zakosztowania odpoczynku na łonie natury to niewątpliwie uroki tego miejsca. Jest to także doskonała baza wypadowa dla osób uwielbiających piesze wycieczki. Jezioro Solińskie stanowi również genialny kompromis dla par, z których jedna z osób jest miłośnikiem gór, a druga kocha relaksować się nad wodą.

Agroturystyka, zwiedzanie zabytków, czyli za czym tak naprawdę tęsknimy?

W czasach, gdy możliwość podróżowania została mocno ograniczona, podobnie jak kontakty międzyludzkie, najbardziej zaczęliśmy tęsknić za interakcją z drugim człowiekiem. Tą sposobność oferowała agroturystyka, gdyż gospodarstwa agroturystyczne prowadzone przez rozmownych właścicieli to nie tylko miejsca, które zapewniają odpoczynek w spokojnej okolicy, ale także wspaniała okazja do poznania ciekawych ludzi z nieznanych rejonów. Bieszczady słyną ze swojej gościnności, a także z pięknych górskich widoków. Jednak to nie są jedyne zalety tego pasma górskiego. Mało kto wie, że oferuje ono wiele wspaniałych zabytków wartych odwiedzenia między innymi Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie czy Cerkiew w Łopience. Urlop w Bieszczadach to wspaniały pomysł, by odpocząć w malowniczej okolicy np. W letniskowym drewnianym domku ze wszystkimi udogodnieniami i zaczerpnąć trochę orzeźwiającego górskiego powietrza.

2021-05-11 10:37 69

Inne artykuły

Kamień Leski

Kamień Leski

Bieszczady wierszem pisane

Kamień leski Skala wspomnień osadza się i ostyga Wielkie kamienne serce obok Leska sto

Solina

Solina

Warto zobaczyć

Solina Solina, jest wsią w Polsce która położna jest na Podkarpaciu, w powiecie leskim, gminie Solina. Najpierw krótko o historii: po raz pierwszy miejscowość została wspomnian

Ruiny Cerkiewne

Ruiny Cerkiewne

Bieszczady wierszem pisane

„Ruiny Cerkiewne” Ludzka wiara jest pochyła ale trwała Każdy upadek odciska swe piętno w pamięci Czasami dopadnie taka ochota By serce i umysł wypełnić ciszą Warto zachować spokój