Bieszczadzka Ciuchcia

Bieszczadzka Ciuchcia

Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Cisna, na pewno usłyszy o słynnej „bieszczadzkiej ciuchci” czy też o „bieszczadzkiej kolejce”. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się z Cisnej drogą prowadzącą na Komańczę do m. Majdan, gdzie znajduje się główna stacja bieszczadzkiej kolei wąskotorowej i wybrać się na przejażdżkę jedną z proponowanych tras przejazdu.

Wiele osób kupujących bilety zaskoczy klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe, przesympatyczne wagoniki, a przede wszystkim przejazd lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji są tory, po których porusza się kolejka.

Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że ta nietypowa linia kolejowa zostanie zlikwidowana. Jednak dzięki staraniom powołanej Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej – Majdanie udało się reaktywować jej działalność i udostępnić ją na nowo turystom.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, jej ofertą oraz działalnością fundacji wspierającą kolejkę. Na deser – zapraszamy do obejrzenia galerii archiwalnych, rzadkich zdjęć tej urokliwej bieszczadzkiej ciuchci.

Źródło: https://kolejka.bieszczady.pl/
2020-01-15 14:07 362

Inne artykuły

Kamień Leski

Kamień Leski

Bieszczady wierszem pisane

Kamień leski Skala wspomnień osadza się i ostyga Wielkie kamienne serce obok Leska sto

Źródełka Bieszczadu

Źródełka Bieszczadu

Bieszczady wierszem pisane

Źródełka BieszczaduNie tylko rogate jelenie czy zgrabne łanie Są też niezwykłe źródełka na pięknej polanie Co ciekawą mają sławę i niezwykłe właściwości Które dostępne są dla wsz

Zapomniana

Zapomniana

Bieszczady wierszem pisane

ZapomnianaI stoisz tu samotnaNie oszczędzał Cie czasZaniedbana zapomnianaStara lekko pobielona Z kamieni obłożona