Lesko atrakcje

JerzyGorecki / Pixabay

W Bieszczadach jest tyle ciekawych miejsc i miejscowości do zwiedzenia, że często ludzie mają po prostu problem i dylemat, gdzie w danym czasie warto się udać. Jedni wolą miejscowości, które oddalone są od gór, a drudzy wręcz przeciwnie. Szukają wrażeń na szczytach. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić lesko atrakcje. Jeśli ktoś nigdy nie słyszał o takiej nazwie to zdecydowanie warto, aby zapoznał się z treścią. Być może go zainteresuje. Jednak tekst jest przeznaczony także dla osób, które chcą tam pojechać, a nie wiedzą czego szukać i w ogóle czego się spodziewać.

Lesko atrakcje

Zanim jednak przejdziemydo omawiania głównych atrakcji Leskai okolic, warto na samym początku przedstawić gdzie dokładniej położone jest to miejsce. Jest to nic innego jak miasto, które można spotkać w Polsce,w województwie podkarpackim, w powiecie leskim. Warto jeszcze dodać, iż miejscowość położona jest nad Sanem, a dokładniej na obszarze Gór Sanocko-Turczańskich. Ponadto ważnym aspektem, dla miłośników historii jest to, iż Lesko znajduje się w historycznej ziemi sanockiej. Co zatem można zobaczyć w tym rejonie i jego okolicach? Oto najpopularniejsze atrakcje:

  1. Kamień Leski – Jest to wyjątkowe miejsce dla zwiedzających. Jest to nic innego jak pomnik przyrody. To jedna z fajniejszych atrakcji w tym miejscu. Dużo osób tam mieszkających nazywa ten kamień Kamieniem Diabła. Jest to przede wszystkim est to dwudziestometrowy piaskowiec.
  2. Cmentarz Żydowski – powstanie tego kirkutu datuje się na początek XVII wieku. Podobno jest to jeden z większych cmentarzy w tym rejonie. Warto także dodać, iż jest to jedna z najstarszych nekropolii żydowskich w Europie.
  3. Zamek Kmitów – To idealna atrakcja dla miłośników zamków i historii z nimi związanymi. To ponad XVI wieczny zamek, który leży na skarpie nad Sanem.
  4. Synagoga – To idealne miejsce dla fanów takich zabytków.
  5. Basen Aquarius – To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Jest to jeden z największych obiektów sportowych w okolicy.
  6. Kościół pw. Nawiedzenia NMP- To miejsce jest popularne wśród fanów architektury sakalnej. Jest to XVI-wieczny Kościół.
  7. Spacer po okolicy

Jak widać jest kilka fajnych miejsc, które warto zobaczyć będąc w tej mejscowości. Można nie tylko podziwiać piękne widoki, ale także zobaczyć wiele budynkówdowiedzieć się czegoś więcej na temat historii. Wiadomo, że każdy wybierze coś co jego interesuje. Nie każdy przecież lubi to samo. Ważne jest to, iż można przyjechać tutaj z dziećmi. Jest tu tylko atrakcji, że na pewno nie będą się nudzić.