Cerkiew pw. Spotkania Pańskiego Morochów

Cerkiew pw. Spotkania Pańskiego Morochów
(brak opinii)

, Morochów

49.4649813 22.1847099

Atrakcje w Morochowie

Opinie

Ta atrakcja nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

  • Temperatura C
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Cerkiew p.w. Spotkania Pańskiego Morochów

Świątynia położona jest w centrum wsi, na stromym stoku góry Perednia Hora. Teren wokół cerkwi wyznaczony jest częściowo zachowanym kamiennym murem wykorzystanym jako podstawa stalowego ogrodzenia. Wejście do świątyni prowadzi przez kamienną bramę w kształcie arkady. Obok cerkwi znajduje się współczesna, drewniana dzwonnica.

Świątynia jest obiektem trójdzielnym z prezbiterium na rzucie podobnym do kwadratu, szerszą od prezbiterium nawą na rzucie prostokąta i wąskim babińcem równym szerokością nawie. Od zachodu do babińca przyłączona jest znacznie węższa, kwadratowa wieża z kruchtą w przyziemiu. Najwyższym członem jest dwukondygnacyjna wieża, dosięgająca kalenicy dachu nawy nakryta dachem namiotowym z hełmem cebulastym. Cerkiew posadowiona na pokaźnym podmurowaniu kamiennym (wyrównującym znaczny spadek terenu).  Wybudowana została z drewna w konstrukcji zrębowej, wieża w konstrukcji słupowej. Elewacja została oszalowana deskami w pionie z listwowaniem.
Wyposażenie cerkiewne po części zachowało się: architektoniczny, trójstrefowy ikonostas z czasu budowy cerkwi, ikony, feretrony.Adres


Morochów

Współrzędne GPS

Lat: 49.4649813 Lng: 22.1847099


Brak opinii

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000